وکیل قراردادها در اصفهان

عقد قرارداد

معمولا افراد در زمینه هایی که قصد انجام کاری را با ارائه دادن تعهدی نسبت به یکدیگر دارند از قرارداد استفاده می‌کنند. در واقع قرارداد یک نوع ضمانت میان افراد برای درست انجام شدن کار مورد نظر محسوب می شود و عدم تعهد هر یک از طرفین به هر یک از موارد قرارداد تعیین شده مجازات و جریمه به دنبال خواهد داشت. برای حل این گونه مشکلات بهتر است از وکیل متخصص در زمینه ی قرارداد کمک گرفته شود. وکیل قراردادها در اصفهان آماده ی خدمات رسانی به همشهریان عزیز می باشد. در مطلب زیر به بررسی قرارداد ، مسائل حقوقی قرارداد و لزوم حضور یک وکیل توانا جهت عقد قرارداد می پردازیم.

قرارداد و مسائل حقوقی آن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم قرار داد عبارت است از ، تعهد یک یا چند نفر نسبت به یکدیگر ؛ که توافق در این زمینه جزء اصلی قرارداد محسوب می شود. برای مثال هنگامی که دو نفر با یکدیگر توافق می‌کنند که ملکی را خرید و فروش کنند ، فروشنده موظف است تا بعد از دریافت مبلغ تعیین شده از طرف خریدار،  ملک را تمام و کمال به او انتقال دهد.
رضایت درونی هر دو طرف در عقد قرارداد امری بسیار ضروری می باشد. چراکه زمانی که هریک از طرفین قصد می کنند تا کاری را انجام دهند اگر با میل خود و آزادانه انجام دهند آن قرارداد معتبر خواهد بود. اما با وجود اینکه رضایت طرفین امری مهم می باشد با این حال قانونگذار در کتاب قانون قوانینی را مبنی بر شرایط عقد یک قرارداد معتبر تعیین نموده است؛ در توضیح این بخش می توان اینگونه بیان کرد که ، اگر چه قانون گذار رضایت طرفین در عقد قرارداد را امری مهم و ضروری تلقی نموده است با این حال اجازه نمی دهد قراردادی که وضع می شود، خلاف قانون و مقررات باشد و باعث به هم خوردن نظم و انضباط جامعه گردد.
اکثریت افراد از قوانینی که موجب معتبر تر شدن قرارداد می‌شود اطلاعی ندارند ، لذا در چنین مواردی کمک گرفتن از وکیلی کاربلد و با تجربه در زمینه ی قراردادها بسیار مهم است . حضور وکیل در ثبت قراردادها موجب خواهد گشت تا  قرارداد موردنظر مطابق قوانینی که قانون گذار تعیین نموده است تنظیم گردد.

عقد قرارداد معتبر

برای اینکه قراردادی از طرف جامعه و دولت معتبر تلقی شود، نیازمند به رعایت نکات مهم در این زمینه می باشد. یکی از اساسی‌ترین نکات برای این که قراردادی معتبر تلقی شود این است که شخصی که می خواهید با او قراردادی را تنظیم کنید حتماً از سلامت عقل کافی برخوردار باشد. همچنین سن بلوغ او تکمیل شده باشد و در نهایت این فرد ممنوع المعامله نباشد. در برخی از موارد افراد به وکیل خود برای نوشتن قرارداد وکالت می‌دهند. در چنین مواردی وکیل مورد نظرهم باید دارای تخصص کافی در نوشتن قرارداد مربوطه باشد. همچنین برگه وکالت نامه خود را که از طرف شخص موردنظردریافت کرده است را هنگام عقد قرارداد به همراه داشته باشد. وکیل قرارداد در اصفهان با آگاهی کامل نسبت به موارد فوق اقدام به تنظیم قرارداد برای موکلین گرامی می نماید.

 

وکیل قراردادها در اصفهان

 

شروط صحیح بودن قرارداد

طبق قوانینی که قانون گذار در کتاب قانون تعیین نموده است چهار شرط اصلی برای صحیح بودن یک قرارداد نیاز است که این چهار شرط عبارت است از:

قصد طرفین و رضای آنها

منظور از قصد و رضا داشتن طرفین این است که هر دوی آنها برای نوشتن و تنظیم قرارداد تمایل درونی داشته باشند که به آن رضا میگویند . بعد از رضایت طرفین باید قصد نوشتن قرارداد کنند که در این صورت یکی از شروطی که قانونگذار برای تنظیم قرارداد تعیین نموده است برقرار می گردد.

اهلیت طرفین

یکی دیگر از شروطی که برای عقد قراردادی لازم می باشد این است که، هر یک از طرفین دارای اهلیت باشند. یکی از انواع اهلیت که با نام تمتع از آن یاد می‌شود، از این قرار است که شخص باید صلاحیت حق و تکلیف را داشته باشد. دیگر نوع اهلیت از نوع استیفا می باشد که شخص با داشتن این نوع اهلیت حق تصرف در اموال خود را دارد و می تواند برای اموال تصمیم بگیرد.  لازمه این حق این است که فرد رشید و بالغ باشد یعنی بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

موضوع معین مورد معامله

برای این که قراردادی معتبر واقع شود، باید موضوعی که معامله بر سر آن اتفاق می افتد ارزش اقتصادی داشته باشد و در زمان عقد قرارداد خود مال حضور داشته باشد. در صورت عدم حضور، باید تمامی ویژگی ها و موارد مورد نیاز به خریدار توضیح کامل داده شود. همچنین باید فروشنده مالک حقیقی مال باشد در غیر اینصورت ، اگر مالک حقیقی رضایت ندهد قرارداد باطل خواهد شد.

مشروعیت معامله

معامله ی مورد نظر باید مشروعیت داشته باشد و از نظر هر دو طرف قابل قبول باشد. هر دو طرف باید برای مبلغی که تعیین شده است رضایت کامل داشته باشند.

قیمت موضوع قرارداد و محل قرار داد

قیمت مالی که مورد قرارداد واقع می شود باید مطابق عرف، روز و ارزش واقعی مال تعیین گردد و نحوه ی پرداخت آن با ذکر جزئیات در قرارداد به طور مفصل نوشته شود؛همچنین محلی که در آن قرارداد تنظیم می شود باید با ذکر تمامی جزئیات در قرارداد نوشته شود.  اگرمحل دیگری برای تعهد کردن به قرارداد وجود دارد آدرس آن محل نیز باید در قرارداد ذکر شود. اگر قراردادی که تنظیم شده است حتی یکی از شروط بالا را نداشته باشد ، باطل محسوب می شود و اعتباری نخواهد داشت.

وکیل عقد قرارداد در اصفهان

همانطور که در متن فوق مشاهده کردیم، نحوه ی تنظیم قرار داد و شرایط معتبر بودن آن دارای جزئیات بسیار زیادی میباشد .اگر فردی یا افرادی به تنهایی اقدام به عقد قراردادی کنند در صورت عدم آگاهی کافی، ممکن است با مشکلاتی از قبیل عدم اعتبار قرارداد ، کلاهبرداری و … روبه‌رو شوند . لذا حضور وکیل قرارداد امری ضروری می باشد.
بهتر است در چنین مواردی از وکلای متخصص در زمینه ی عقد قرارداد های مختلف کمک گرفته شود تا قرارداد مربوطه اعتبار کافی داشته باشد و هر یک از طرفین نیز با اطمینان خاطر قرارداد را امضا کنند. موسسه ی حقوقی حامد امیری در اصفهان در زمینه ی عقد قرارداد های مختلف بسیار توانا بوده و با وکلای متخصص در زمینه ی عقد قراردادها همکاری می کند. اگر می خواهید در زمینه ی عقد قرارداد از اطمینان خاطر کافی برخوردار شوید می توانید برای مشاوره با وکیل قراردادها در اصفهان با شماره های درج شده تماس حاصل کنید.  حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری ، با پیشیینه ای درخشان در ثبت قراردادها، نوید موفقیت را به موکلین گرامی می دهد.