وکیل نفقه در اصفهان

نفقه چیست ؟

نفقه و یافتن وکیل خوب جهت دریافت نفقه موضوعی است که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول ساخته باشد. در این مقاله ضمن شرح مبحث نفقه شمارا راهنمایی خواهیم کرد که ، چگونه در هنگام مواجهه با مشکل دریافت نفقه با حضور یک وکیل توانا حق خود را مطالبه نمایید. با جاری شدن عقد دائم بین زن و شوهر ، هریک از آنها نسبت به دیگری وظایفی خواهند داشت ، برای مثال مرد موظف است که تمامی نیازهای زن را چه مادی چه معنوی تامین کند.
یکی از مهم ترین وظایف مرد تامین همسرش از لحاظ مادی می باشد به گونه ای که هزینه های خوراک، پوشاک، درمان، بهداشت و … که در قانون از آن به عنوان نفقه یاد شده است، برعهده ی مرد خواهد بود و باید تمامی این موارد درخور شان و شخصیت زن تهیه گردد. در مقابل نیز زن وظیفه ی تمکین همسر، حمایت عاطفی و… را برعهده دارد. نفقه یکی از موارد حقوقی با اهمیت می باشد که در لغت به معنای خرج روزانه از آن یاد میشود و تمامی خرج های متعارف مسکن، خوراک، پوشاک و… را شامل می شود.
دراکثر اوقات افراد درمورد موضوع نفقه به مشکل برمی خورند . چراکه سوال هایی مبنی برای نکه پرداخت نفقه برعهده ی چه کسی است؟ آیا شاغل بودن زوجه تاثیری در عدم پرداخت دارد؟ چه کسانی مشمول نفقه میشوند؟ چه کسی بر دریافت نفقه تقدم دارد؟ و … مطرح می شود. بهتر است برای حل مشکلات حقوقی مربوط به نفقه از وکیل نفقه در اصفهان کمک گرفته شود. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر در مورد نفقه ،  شرایط پرداخت آن و افراد مشمول نفقه هستید ، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

موارد حقوقی نفقه

یکی از مواردی که درپرداخت نفقه به کمک وکیل نفقه در اصفهان میتوانید به شدت به نفع خود استفاده کنید این است که در زمینه ی نفقه قانونگذار کاملا زن را از پرداخت نفقه معذور ساخته و حتی اگر زن شاغل باشد ، بازهم مرد را موظف به پرداخت نفقه کرده است. هرگونه سرپیچی کردن مرد در پرداخت نفقه ی همسرش مجازاتی را در پی خواهد داشت.
برای مثال ،زاگر مردی وظیفه ی پرداخت نفقه را به خوبی انجام ندهد و همسرش از او ناراضی باشد ، میتواند به کمک وکیل نفقه به دادگاه مراجعه کرده و در خواست نفقه را بدهد که در این صورت دادگاه برای توضیح مرد را احضار کرده و از او دلیل عدم پرداخت نفقه را جویا میشود. اگر مردی با وجود بضاعت مالی از پرداخته نفقه ی همسرش سر باز زند دادگاه به او فرصت پرداخت نفقه را میدهد. اگر باز هم در پرداخت نفقه کوتاهی کند و یا حتی بضاعت مالی نداشته باشد وکیل نفقه میتواند از دادگاه برای زن دادخواست طلاق را درخواست نماید.

مشمولان نفقه

علاوه بر همسر، افراد دیگری نیز مشمول نفقه خواهند بود و مرد درصورت بضاعت مالی موظف به پرداخت نفقه ی این افراد می باشد که این افراد شامل فرزندان و پدرو مادر مرد می شود. درمورد فرزندان پدر وظیفه دارد تا زمانیکه فرزندانش نزد او هستند هزینه های متعارف آنها که شامل مسکن، خوراک ، پوشاک و … میباشد را تامین کند. این امر محدودیت سنی ندارد و برای دختران تا زمانیکه ازدواج نکرده اند، پرداخت نفقه برعهده ی پدر می باشد . برای پسران تا زمانی که کاری ندارند و در حال تحصیل هستند نفقه شامل حالشان خواهد بود که اگر به هر دلیلی پدر با وجود بضاعت مالی از پرداخت نفقه ی فرزندان سرپیچی کند آنها می توانند با کمک وکیل نفقه از دادگاه تقاضای الزام پدر به پرداخت نفقه را کنند. پدرو مادر مرد درصورتیکه نیاز به پرداخت نفقه داشته باشند نیز مشمول نفقه هستند و مرد موظف است که نفقه ی آنهارا پرداخت کند.

 

وکیل نفقه در اصفهان
نفقه ی فرزندان طلاق

از آنجا که تجربه و شواهد ثابت کرده است که، اکثریت دلایل طلاق به خاطر مشکلات اقتصادی به وجود می آیدو همه ی هزینه های زندگی برعهده ی مرد میباشد ، گاهی از اوقات مرد از پرداخت نفقه معذور می شود. از آنجاکه در چنین شرایطی دادگاه حق طلاق را به زن میدهد ، بادادخواست طلاق زن و شوهر از یکیدیگر جداشده و بنا به صلاحدید دادگاه حضانت فرزند به عهده ی یکی از والدین قرار میگیرد. به همین دلیل  درصورتی که به هردلیلی پدر و مادر از هم جدا شده باشند و دور ازهم زندگی کنند، اگر فرزندی داشته باشند بازهم نفقه ی فرزند تا زمانی که پدر در قید حیات باشد برعهده ی پدرخواهد بود. اگر پدر فوت کند نفقه بر عهده ی مادر میباشد اما مادر میتواند با اعلام عدم توانایی پرداخت نفقه را از عهده ی خود خارج کند که ، در این صورت نفقه ی فرزند بر عهده ی پدرِ پدر قرار میگیرد.

تقدم نفقه ی همسر بر دیگران

اگر مرد موظف به پرداخت نفقه ی تعداد زیادی از افراد باشد با این حال نفقه ی زن بر همه ی آنها مقدم خواهد بود. مرد در ابتدا موظف است به پرداخت نفقه ی همسرش بپردازد سپس به سایرین. حتی در مواقعی که زن شاغل بوده و درآمدی دارد بازهم مرد موظف به پرداخت نفقه میباشدو زن وظیفه ای ندارد که حتی ریالی از درآمدش را صرف خانه و زندگی اش بکند. البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت میباشد که پرداخت نفقه در صورتی که زن شوهرش را تمکین کند بر مرد واجب است درغیراینصورت با اثبات خلاف این مورد مرد از پرداخت نفقه منع میشود.

وکیل نفقه دراصفهان

نفقه از جمله موارد حقوقی بحث بر انگیز است و مواردی که شامل نفقه میشود بسیار گسترد می باشد. به گونه ای که در صورت عدم آگاهی کافی ممکن است در احقاق حق خود دچار مشکلات بسیاری شده  و در نهایت پس از تلاش بسیار نتوانید حق خود را دریافت نماید. در چنین مواردی بهترین راه  این است که، از وکیل نفقه کمک گرفته شود تا در صورت نیاز به اثبات برای دادگاه مبنی بر عدم پرداخت نفقه مدارک لازم و کارا را جمع آوری کند.
موسسه حقوقی حامد امیری در اصفهان با سابقه ای درخشان و کادری متخصص، مجرب، متعهد در زمینه های مختلف از جمله نفقه آماده ی خدمت رسانی به شما میباشد ؛ در صورتی که در موارد حقوقی نفقه در اصفهان نیاز به وکیلی متخصص و مجرب  دارید میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و برای اینکه روند پرونده تان سریع تر و تخصصی تر پیش رود از وکیل نفقه در اصفهان مشاوره بگیرید. حامد امیری وکیل پایه یک داد گستری با بیش از ده ها  پرونده ی موفق آماده ی پذیرش پرونده های شما مراجعین گرامی در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری می باشد.