وکیل ملکی در اصفهان 

امور ملکی

متاسفانه امروزه حاشیه ها و مشکلات ملک و املاک یکی از بارزترین مشکلات جامعه و افراد محسوب می شود. چرا که این امر نیازمند طی کردن مراحل بسیار زیادی می باشد؛ لذا اگر فردی به تنهایی درگیر چنین مشکلاتی شود به دلیل پیچیدگی ها واهمیت موارد حقوقی آن ممکن است در طول مسیر دچار مشکلات زیادی شود و به دلیل آگاهی نداشتن از موارد بسیار مهم و نکات ریز روند پیگیری پرونده به طول انجامد.

خوشبختانه امروزه کمک گرفتن از افراد با تجربه و کاربلدی مانند وکلا در جامعه ما رواج پیداکرده است . واکثر افراد در موارد حقوقی اینچنینی از وکلای کاربلد در رابطه با مشکلشان کمک میگیرند تا هم روند پیگیری پرونده سریع ترطی شود و هم با درصد خطایی کم به مقصود خود برسند، موسسه ی حقوقی حامد امیری در اصفهان با همکاری وکلای ملکی مجرب به بررسی پرونده های ملکی در اصفهان می پردازد. در این مقاله قصد داریم درمورد برخی از مشکلات ملکی که افراد را درگیر میکند صحبت کنیم.

موارد حقوقی و کیفری امور ملکی

اکثر مباحثی که درمورد ملک و املاک به وجود می آیند ازجمله موارد حقوقی و کیفری هستند که انواع مختلفی دارند .نمونه های حقوقی آن شامل : تنظیم سند، اخذ پایان کار، اخذ صورت مجلس تکلیفی ، وقف و… می شود و ازجمله موارد کیفری میتوان به کلاهبرداری ، جعل سند، فروش مال غیر و… اشاره کرد که به توضیح برخی از آنها میپردازیم.

اخذ پایان کار

اخذ پایان کار یکی از موارد رایج در زمینه های ملکی می باشد. به طوری که وکیل یا خود شخص سازنده بعد از ساخت ساختمان مورد نظر به شهرداری مراجعه کرده و درخواست پایان کار می دهد که شهرداری نیز بعد از بررسی های لازم و تایید کارشناسان مربوطه اقدام به صدور پایان کار ساختمان می کند؛ این موارد در صورتی انجام می پذیرد که ساختمان مربوطه هیچگونه بدهی و خلافی نداشته باشد.در صورت بروز هر گونه مشکل در ارتباط با اخذ پایان کار می توانید با وکیل امور ملکی در اصفهان تماس گرفته و مشکل خود را حل کنید.

تنظیم سند رسمی

یکی از موارد بسیار مهم ملکی که بهتر است در این زمینه از وکیل کاربلدی که در زمینه ملکی تجربه کافی دارد کمک گرفته شود تنظیم سند رسمی می باشد ، در صورتی که شخصی قصد خرید ملکی را داشته باشد ، باید حتما با کمک وکیل خود از سند داشتن ملک اطمینان حاصل کند و با پیگیری های مختلف بررسی نماید‌ سند در رهن بانک و یا در بازداشت نباشد. چرا که در صورت وجود چنین مشکلاتی دادگاه به نفع خریدار رای نخواهد داد و درصورتی که فروشنده برخلاف تعهد انتقال سند را انجام ندهد،  وکیل ملکی میتواند با ارائه ی دادخواستی از دادگاه بخواهد تا ملک به اختیار دادگاه به نام خریدار منتقل شود.

سند جعلی و کلاهبرداری

همانطور که گفتیم موارد ملکی شامل موارد کیفری نیز می شود و از آنجا که این موارد پیچیدگی های بسیاری را دارد، کمک گرفتن از وکیل ملکی در اصفهان امری ضروری محسوب می شود. زیرا شخصی که در حق او کلاهبرداری اتفاق افتاده باشد فقط با ارائه مدارک معتبر می‌تواند اقدام به گرفتن حق خود کند و وکیل ملکی میتواند به فرد برای جمع آوری مدارکی که از نظر دادگاه قابل قبول است کمک کند.
در موارد جعل سند نیز اگر خود شخص اقدام به جعل کرده باشد، وکیل میتواند با تعیین هدف او برای انجام اینکار میزان مجازاتش را کمتر کند و اگر خود شخص اقدام نکرده باشد با ارائه ی مدارک از دادگاه تقاضای احقاق حق شخص را کند.

 

وکیل ملکی در اصفهان

وقف مال

وقف کردن مال برای موارد مختلفی صورت میگیرد ، گاه افراد خواهان عمل کردن به وصیت متوفی هستند که اینکار از طریق وکیلی که وکالت به او داده شده است انجام میگیرد؛ گاهی نیز مالک حقیقی خود قصد وقف مالش را دارد که این شخص باید صلاحیت های لازم برای انجام این کار را داشته باشد. یعنی عاقل و مختار باشد و دیوانه و کودک نباشد و به خواسته ی خود اینکار را انجام دهد که اگر ساکن اصفهان هستید،  بهتراست در چنین مواردی به دلیل رعایت مراحل قانونی و نکات ریز از وکیل ملکی در اصفهان کمک بخواهید.

قرارداد اجاره نامه

در اکثر موارد پیشنهاد می شود تا در زمینه هایی که نیاز به نوشتن قراردادی مبنی بر تعهد طرفین است از وکیل مربوط به آن زمینه کمک گرفته شود . چرا که اکثر افراد از بسیاری قوانین مربوط به آن زمینه اطلاعات کافی ندارند و ممکن است حقشان ضایع شده و در عبارتی ساده تر سرشان کلاه گذاشته شود. یکی از این موارد که به نوشتن قرارداد نیاز دارد اجاره نامه است درواقع فرد مستاجر با مالک اجاره نامه ای را تنظیم میکنند و در آن مدت زمانی که مستاجر حق استفاده از ملک را دارد و مبلغی که به عنوان ودیعه به مالک داده است نوشته میشود . مهمترین نکته ی این قرارداد این است که باید در آن ذکر شود تا زمانی که مستاجر درخانه ی مالک سکونت دارد ، حق تصرف در ملک را به طور کامل دارا می باشد.  درصورتی که مالک بخواهد مانع تصرف مستاجر شود مورد جریمه واقع خواهد شد‌. در برخی موارد نیز فردی که قصد اجاره دادن ملک خودش را دارد خودش در هنگام نوشتن قرارداد حضور نداشته و به وکیل مربوطه وکالت این کار را می دهد که درچنین مواردی حتما باید وکیل طبق گفته ی مالک قرارداد را تنظیم کند.

مشاوره با وکیل ملکی در اصفهان

مواردی که در بالا ذکر شد بخش کوچکی از موارد حقوقی و کیفری ای است که به زمینه ی ملک مربوط می شود و هرکدام از آنها قوانین خاص خودش را برای پیگیری دارد .معمولا افراد عادی با اطلاعات اندک توانایی پیگیری و رسیدگی به چنین پرونده هایی را به دلیل پیچیدگی آنها ندارند . اگر شخصی بخواهد به تنهایی چنین پرونده هایی را پیش ببرد قطعا مدت زمانی طولانی نیازاست؛ درچنین مواردی از وکلای حقوقی متخصص ملک استفاده می شود تا علاوه بر درست پیش رفتن موضوع موردنظر ، روند سرعتی آن نیز به درستی و در کمترین زمان طی شود.
موسسه ی حقوقی حامد امیری دراصفهان از کادری مجرب و متخصص در همه ی زمینه های حقوقی و کیفری تشکیل شده است . تمامی مشکلات حقوقی و کیفری خود را می توانید با وکلای پایه یک دادگستری در میان بگذارید. شما میتوانید برای مشاوره گرفتن در زمینه ی ملکی در اصفهان با شماره های درج شده تماس حاصل کرده و با تعیین وقت قبلی از مشاوره ی وکیل ملکی در اصفهان برخوردار شوید و پاسخ پرسش های خودرا بیابید ، وکیل ملکی ما در اصفهان بهترین مشاوره را به شما ارائه داده و نهایت تلاششان را برای احقاق حق شما خواهند کرد.  پرونده های موفق و بیشمار موسسه ی حقوقی حامد امیری در زمینه های مختلف می تواند نویدی باشد برای موفقیت پرونده ی شما.