وکیل سرقت در اصفهان 

جرم سرقت

سرقت یکی از جرم های رایج در بسیاری از کشورها می باشد به عبارتی میتوان گفت یکی از قدیمی ترین جرم ها برعلیه اموال افراد است و افراد مختلفی چه حرفه ای و چه مبتدی این کار را به بهانه های مختلفی ازجمله امرارمعاش ، راحت رسیدن به مقصود و … انجام میدهند. در صورت مواجهه با این مشکل با حضور یک وکیل توانا مشکل شما با سرعت و دقت حل خواهد شد.
کشورها بسته به شرایط و قوانینشان برای جرم سرقت مجازات ها و قوانین خاصی را در نظر گرفته اند که بسته به شرایط موجود و میزان جرم مجرم نوع مجازات را تعیین می کنند. اگر در اصفهان زندگی می کنید و اموال شما به سرقت رفته است یا این که متهم به جرم سرقت شده اید ،  می توانید از طریق تماس با موسسه ی حقوقی ما ، از مشاوره با وکیل سرقت در اصفهان بهره مند شوید.

از آنجا که هر کشوری بسته به نوع جرم میزان مجازات را تعیین می کند، در صورتی که شخص مجرم آگاهی کامل از قوانین و شرایط نداشته باشد ممکن است ضرر بسیاری را متحمل شود بنابراین برای اینکه شخص مورد نظر محکوم به حداقل ترین مجازات شود بهترین راه مراجعه به وکیلی متخصص در زمینه سرقت در اصفهان مباشد.

موارد حقوقی سرقت

سرقت جرمی است که ‌به واسطه ی دزدیدن اموال یا هر چیز که متعلق به شخص دیگری است به وجود می آید و شخصی که این عمل رامرتکب شده باشد سارق گویند. عوامل مختلفی در تعیین میزان جرم سارق دخیل می باشد، همچنین ممکن است در جرم سرقت تنها یک شخص دخیل نباشد. در برخی از موارد افرادی که با سارقین چه دانسته و چه ندانسته همکاری کرده اند قطعاً مشمول جرم می شوند. برای مثال ممکن است که فردی به دلایلی با واسطه شدن مال سرقت شده را به فروش برساند یا به شخص دیگری بدهد . درصورتی که در زمینه ی قضاوت و دادن رای علیه مجرم هر یک از موارد بالا تشخیص داده شود و شخص دیگری نیز در عمل سرقت دخالت داشته باشد میزان مجازات متفاوت خواهد بود. در صورتی که سارقین اموال شما چند نفر هستند نگران نباشید و پیگیری موضوع را به وکیل سرقت در اصفهان بسپارید.

 

وکیل سرقت در اصفهان

مجازات حدی سرقت

یکی از مجازات های معروفی که اکثر انسان ها از آن با خبر هستند و جزو مجازات های حدی سرقت محسوب می شود مجازات قطع کردن دست سارق می باشد، برای اینکه این مجازات برقرار شود حتماً باید یکسری از موارد مشخصی که از قبل تعیین شده است موجود باشد.

در صورتی که یکی از مواردی که به سبب آن دست سارق قطع میشود وجود نداشته باشد این مجازات عملی نخواهد شد و مجرم به شکل های دیگری مجازات خواهد شد. شرایطی باعث میشود مجرم به مجازات حدی یعنی قطع کردن دست دچارشود. در این بخش به ذکر برخی موارد مجازات حدی می پردازیم.

شخصی که مال یا هر چیز مشابهی را دزدیده است ، بالغ بوده و آگاهانه این کار را انجام داده باشد و از سوی شخص دیگری وادار به انجام آن نشده باشد.

سارق متوجه حرام بودن عمل باشد و مالک مال سرقت شده را درمحل مطمئنی قرار داده باشد مانند گاو صندوق و…

اگر سارق سرقتی را انجام داده است در سال قحطی صورت نگرفته باشد و شخص در حالتی که در تنگنا بوده این عمل را انجام نداده باشد.
شخص در حالتی مال را دزدیده باشد که مالک آن را در محلی مناسب قرار داده باشد، نه در جایی که تصور نمی شود ، سارق نیز مال را به هدف و قصد دزدی برداشته باشد.

برای اینکه مجازات قطع کردن دست صورت بگیرد باید همه مواردی که در بالا ذکر شد انجام گرفته باشد. یعنی برای اجرا کردن مجازات قطع کردن دست وجود شرایط خاص ضروری است.

در غیر این صورت امکان اتفاق افتادن این امر خیلی کم خواهد بود. حتی در قوانین ذکر شده است که؛ اگر در مواردی خاص تمام مواردی که در بالا نام برده شد نیز وجود داشته باشد در صورتی این اتفاق خواهد افتاد که مالک مال سارق را نبخشیده باشد و خود سارق نیز از گناهش توبه نکرده باشد.

مجازات تعزیری سرقت

همانطور که گفتیم موارد ذکر شده در مطلب فوق در مورد سرقت هایی بود که مجازات‌هایش حدی می باشد. علاوه بر مجازات های حدی مجازات هایی برای سرقت های تعزیری نیز وجود دارد که،  این نوع از مجازات ها با حبس و شلاق همراه بوده و منجر به قطع دست نخواهد شد.

مجازات های تعزیری مشمول افرادی میشود که آگاهانه با علم به اینکه مالی به سرقت رفته و ربوده شده است اقدام به فروش و جابجایی آن می کنند. همچنین افرادی که به سرقت از بانک هاو… می پردازند. همچنین راهزنان که با سرقت‌های غافلگیرانه اقدام به ربودن اموال افراد در راه هاو معابر می کنند مشمول مجازاتهای تعزیری خواهند شد. درمورد راهزنی به دلیل اینکه فرد با داشتن سلاح سرد مثل چاقو و شمشیر یا سلاح گرم مثل تفنگ یا حتی در موارد  نداشتن آن به دلیل بوجود آوردن رعب و وحشت در افراد مختلف، در راه هایی خارج از جاده های شهر و روستا و… محکوم به مجازات های خاص خودش بسته به شرایط و نوع جرمی که مرتکب شده است میشود . از جمله مجازات های سرقت به روش راهزنی میتوان به قتل،اعدام،قطع یک دست و یک پا،تبعید به دیاری دیگر اشاره کرد.

ضرورت مراجعه به وکیل سرقت در اصفهان

همانطور که میدانید موارد حقوقی سرقت بسیار پیچیده بوده و نیازمند  بررسی موشکافانه می باشد. به گونه ای که فردی که مالش دزدیده شده است اگر اطلاعات کافی نداشته باشد شاید نتواند تمام مالش را پس بگیرد و یا حتی ممکن است به علت عدم آگاهی کافی باعث طولانی شدن بیش از حد پرونده سرقت شود. لذا در صورت مواجه شدن با این مشکل پیش از هر اقدامی با وکیل سرقت مشورت کنید.
با حضور یک وکیل آگاه ، مدت زمان رسیدگی به پرونده و تشخیص و اثبات محکومیت سارق به حداقل میرسد. درصورت وجود وکیل خوب شاکی نیازی به حضور در دادگاه نخواهد داشت. وکیل سرقت در اصفهان میتواند در صورتی که اموال دزدیده شده را تشخیص داد. آن ها را توقیف کند و بعد از محکوم شدن سارق به بازپس گیری اموال اقدام کند و همچنین در نهایت رضایت یا عدم رضایت شاکی را اعلام کند.
در نهایت می توان این گونه نتیجه گرفت که ، با وجود وکیل سرقت ، روند رسیدگی به پرونده بسیار متفاوت خواهد بود . شما می توانید در صورت داشتن مشکلاتی چون سرقت با وکیلی کار بلد در زمینه سرقت در اصفهان مشاوره کرده و از او کمک‌ بخواهید.
موسسه حقوقی حامد امیری در اصفهان وکیلی با تجربه و آگاه به مسائل حقوقی را برای مشاوره به شما معرفی می‌کند. جهت مشاوره با وکیل سرقت در اصفهان از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت اقدام فرمایید.